Ikona św. Filip

145.00
szt.
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Ilość w opakowaniu 1 szt.
Wysyłka w ciągu 4 dni
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Poczta Polska 15
Poczta Polska (Pobranie) 20
Kurier 25
Kurier GLS dostawa na adres 25
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne 789239602

Zostaw telefon
Ikona św. Filip
Ikona św. Filipa wykonana na desce lipowej, podwójnie gruntowanej oraz uszlachetnionej płatkami pozłoty. Wizerunek św. Filipa został naniesiony przy użyciu specjalnej techniki druku bezpośrednio na deskę. Ikona zabezpieczona jest specjalnym werniksem na bazie żywicy.

Św. Filip
Św. Filip Apostoł żył w I w n.e. Zmarł prawdopodobnie około 81 r. w Hierapolis. Postać biblijna, pojawiająca się w Nowym Testamencie. Należał do grona uczniów Jezusa. Jest świętym kościoła katolickiego, anglikańskiego, ewangelickiego, ormiańskiego, koptyjskiego i prawosławnego. Żył w Betsaidzie - biblijnym mieście położonym nad Jeziorem Galilejskim. Pochodził z żydowskiej rodziny, nadano mu jednak greckie imię. Najprawdopodobniej był żonaty, miał też dzieci. Fakty z jego życia znamy między innymi dzięki Ewangelii św. Jana. Filip należał do grona uczniów Jana Chrzciciela. Jezus wybrał go na jednego z dwunastu apostołów. Św. Jan wspomina również, że to Filip poznał Jezusa z Bartłomiejem (kolejnym apostołem). Był obecny w czasie, kiedy Jezus rozmnożył chleb.

Brał udział w Ostatniej Wieczerzy. W jej czasie miał wypowiedzieć do Jezusa słowa: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy. Jezus miał go wtedy napomnieć i objaśnić mu: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca? Czyż nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec jest we Mnie? To ostatnia informacja dotycząca Filipa zawarta w Ewangelii św. Jana.

Zgodnie z tradycją wschodnią, Filip nauczał o Jezusie w krainie Partów, Grecji i Scytii, a także Lidii, Frygii oraz Azocie. Miał umrzeć poprzez powieszenie na słupie. około 80 r. Istnieją też podania, według których został ukrzyżowany lub ukamienowany. Najprawdopodobniej zmarł w Hierapolis za panowania Domicjana.

Ikona z tyłu posiada certyfikat naszej firmy wraz z rokiem produkcji oraz zawieszkę typu krokodyl i jest gotowa do zawieszenia; dostępna jest w pięciu rozmiarach; grafika dostosowywana jest do formatu deski przez co może nieznacznie różnić się od zdjęcia produktu:

10x15 cm
15x20 cm
20x25 cm
30x40 cm
40x50 cm
Nie stosujemy produkcji masowej. Ikony powstają w chwili złożenia zamówienia, a każdego Klienta traktujemy indywidualnie. Gwarantuje to produkt na najwyższym poziomie i doskonałą jakość obsługi. Dokładamy wszelkich starań, aby zdjęcia przedstawiane na ekranie jak najdokładniej odzwierciedlały oryginalne barwy naszych produktów. Zarówno kolory poszczególnych obrazów, jak i kolory na zdjęciach mogą się różnić-wynika to z różnorodności dostępnego sprzętu komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień a w szczególności ustawień monitora i karty graficznej.

Dzięki estetycznemu wykończeniu, ikona świętego Filipa nie wymaga dodatkowej oprawy i może stanowić niezwykły upominek religijny na każdą okazję:

podarunek dla księdza lub siostry
z okazji Chrztu Świętego,
z okazji Pierwszej Komunii Świętej,
z okazji Bierzmowania
z okazji imienin lub urodzin Podana cena dotyczy obrazka o rozmiarach 10x15 cm. Cena obrazków w pozostałych rozmiarach wymaga dodatkowej opłaty
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.