Ikona religijna święty Mikołaj

145.00
szt.
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Ilość w opakowaniu 1 szt.
Wysyłka w ciągu 4 dni
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Poczta Polska 15
Poczta Polska (Pobranie) 20
Kurier 25
Kurier GLS dostawa na adres 25
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne 789239602

Zostaw telefon
Ikona religijna święty Mikołaj
Ikona religijna świętego Mikołaja wykonana na desce lipowej, podwójnie gruntowanej oraz uszlachetnionej płatkami pozłoty. Wizerunek świętego Mikołaja został naniesiony przy użyciu specjalnej techniki druku bezpośrednio na deskę.

Święty Mikołaj urodził się około roku 270 w Licji po wielu modlitwach rodziców o dar rodzicielstwa. Kiedy jako sierota pozostał z ogromnym majątkiem nie roztrwonił go ale dzielił się bogactwem z osobami cierpiącymi niedostatek. Był przy tym bardzo skromny. W zamian nie oczekiwał pochwał ani rozgłosu, chciał zachować hojność w tajemnicy. Często swoje dary przekazywał z ukrycia i cieszył się wraz z obdarowanymi.
By jeszcze bardziej przysłużyć się Bogu wstąpił do zakonu ale kierowanym wewnętrznym głosem skierował się do Myry. Wolą samego Boga został wybrany biskupem. Wykonując posługę szerzył wiarę nie tylko wśród wspólnot chrześcijańskich, słowo Boże kierował także do pogan. W wyniku prześladowań chrześcijan Mikołaj spędził wiele lat w lochu.
Kościół wspomina św. Mikołaja - biskupa 6 grudnia w dniu jego śmierci. Święty Mikołaj był wielkim dobroczyńcą ludzi, człowiekiem głęboko wierzącym i gorliwie wypełniającym wolę Boga.
Papież Jan Paweł II nazwał Mikołaja „patronem daru człowieka dla człowieka". Jego postawa przypomina nam o potrzebie ofiarności wobec bliźniego. Jest patronem bednarzy, cukierników, kupców, młynarzy, piekarzy, piwowarów, a także notariuszy i sędziów. Jako biskup miasta portowego, stał się też patronem marynarzy, rybaków i flisaków. Uznawano go także za patrona dzieci, studentów, panien, pielgrzymów i podróżnych. Zalicza się go do grona Czternastu Świętych Wspomożycieli.

Ikona z tyłu posiada certyfikat naszej firmy wraz z rokiem produkcji oraz zawieszkę i jest gotowa do zawieszenia; dostępna jest w pięciu rozmiarach; grafika dostosowywana jest do formatu deski przez co może nieznacznie różnić się od zdjęcia produktu:

10x15 cm
15x20 cm
20x25 cm
30x40 cm
40x50 cm Podana cena jest ceną za obrazek o rozmiarach 10x15 cm. Cena obrazków w pozostałych rozmiarach różni się w zależności od rozmiaru obrazka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.