Ikona religijna-Jezus i Samarytanka

145.00
szt.
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Ilość w opakowaniu 1 szt.
Wysyłka w ciągu 4 dni
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Poczta Polska 15
Poczta Polska (Pobranie) 20
Kurier 25
Kurier GLS dostawa na adres 25
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne 789239602

Zostaw telefon
Ikona religijna-Jezus i Samarytanka
Ikona religijna-Jezus i Samarytanka wykonana na desce lipowej, podwójnie gruntowanej oraz uszlachetnionej płatkami pozłoty. Grafika ikony z postaciami Jezusa i Samarytanki została naniesiona przy użyciu specjalnej techniki druku bezpośrednio na deskę.

Jezus i Samarytanka - niesamowite spotkanie przy studni
"Woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem tryskającym ku życiu wiecznemu." (Ewangelia wg św. Jana 4, 14)
Mówiąc o Jezusie Chrystusie, często myślimy o spotkaniu z Samarytanką przy studni w Jerozolimie. To niesamowite i inspirujące spotkanie ukazuje nam, jak Jezus kocha każdego z nas bez względu na to, skąd pochodzimy lub jaki mamy dorobek życiowy. Przy tej okazji możemy usłyszeć Jego słowa: „Jeśli tylko pójdziecie drogami Pana Boga waszego, będziecie prowadzeni do życia w samym sercu Bożej prawdy". Ten przykład uczy nas, aby trwać w Bogu i zachować Mu wierność. W ten sposób będziemy zawsze na drodze prawdy i życia.

Kiedy Jezus spotkał się z Samarytanką, Ona przyznała, że wierzy w Boga Ojca. W odpowiedzi Jezus powiedział jej, aby kontynuowała swoje poszukiwania Boga oraz mówiąc o sobie jako źródle wody żywej, która daje nie tylko uczucie sytości fizycznej, ale także głębokiego wewnętrznego spełnienia. Ten dialog stanowi dowód na to, jak bardzo Jezus chce nas prowadzić do szerokich horyzontów samorealizacji i doskonałości duchowej.

To spotkanie między Jezusem a Samarytanką ukazuje, jak wielka moc ma miłość i jak doskonałym narzędziem może być łagodność. W tej opowieści bardzo czytelne są takie wartości, jak uprzejmość, która pochodzi z głębokiego przekonania o godności każdego człowieka oraz akceptacja i szacunek dla każdej osoby nieważne kim ona jest.
Jezus pokazał Samarytance, że On jej rozumie i wspiera jej potrzeby bez względu na fakt, że byli obcokrajowcami. Spotkanie to uczy nas takich rzeczy jak otwartość na innych, zrozumienie i szacunek dla wszystkich. Naucza nas także, jak uważnie słuchać drugiego człowieka i jak być gotowym do niesienia pomocy innym. Przykład Jezusa może nam pokazać, że każdy może mieć pozytywny wpływ na swoją społeczność poprzez okazywanie łagodności wobec innych ludzi. Po tym spotkaniu Samarytanka została uwolniona od jej wcześniejszych ograniczeń i mogła osiągnąć pełniejszy rozwój duchowy. Możemy więc powiedzieć, że to spotkanie pomogło jej wznieść się ponad swoje ograniczenia i zacząć wykorzystywać swój potencjał do rozwijania duchowości.

Jezus naucza nas, że powinniśmy okazywać szacunek i miłość innym ludziom bez względu na ich pochodzenie czy przeszłość. Jego postawa wobec Samarytanki była doskonałym przykładem tego, jak powinniśmy traktować innych - z szacunkiem i godnością. Ten moment pokazuje, że Jezus był bardzo wrażliwy na ludzi, których spotykał podczas swojej misji. Uczy nas także tolerancji - życia we współistnieniu z ludźmi, którzy mogą mieć inne poglądy i wierzenia. Jego spotkanie było również świetnym przykładem tego, jak radzić sobie z niesprawiedliwościami społecznymi - poprzez otwarte dialogi i rozmowy, a nie poprzez wrogość. To jest pouczająca historia o miłosierdziu i akceptacji, która może nas uczyć dziś.

Ikona z tyłu posiada certyfikat naszej firmy wraz z rokiem produkcji oraz zawieszkę i jest gotowa do zawieszenia; dostępna jest w pięciu rozmiarach; grafika dostosowywana jest do formatu deski przez co może nieznacznie różnić się od zdjęcia produktu.

Dostępne formaty ikony:

10x15 cm
15x20 cm
20x25 cm
30x40 cm
40x50 cm Podana cena jest ceną za obrazek o rozmiarach 10x15 cm. Cena obrazków w pozostałych rozmiarach różni się w zależności od rozmiaru obrazka.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.