Ikona Matki Bożej Fiodorowskiej

145.00
szt.
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Ilość w opakowaniu 1 szt.
Wysyłka w ciągu 4 dni
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Poczta Polska 15
Poczta Polska (Pobranie) 20
Kurier 25
Kurier GLS dostawa na adres 25
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne 789239602

Zostaw telefon
Ikona Matki Bożej Fiodorowskiej
Ikona religijna z Matką Bożą Fiodorowską wykonana na desce lipowej, podwójnie gruntowanej oraz uszlachetnionej płatkami pozłoty. Wizerunek Matki Bożej Fiodorowskiej został naniesiony przy użyciu specjalnej techniki druku bezpośrednio na deskę.

Fiodorowska Ikona Matki Bożej została zgodnie z legendą napisana przez św. Ewangelistę Łukasza. Swym wyglądem jest ona zbliżona do Włodzimierskiej Ikony Matki Bożej. Wierna kopia tej ikony znajduje się obecnie w Soborze Zaśnięcia Matki Bożej w Kostromie. Początkowo ikona przebywała w Monasterze Gorodeckim, który w 1239 r. został zniszczony przez Tatarów. Ikona w cudowny sposób uratowała się z pożogi i 16 sierpnia tego samego roku została odnaleziona na drzewie w pobliżu zniszczonego monasteru. Książę Jarosław Wsiewołodowicz (na chrzcie Teodor - Fiodor) uroczyście przeniósł ikonę do Kostromy. Wśród obecnych na uroczystości tłumów wiernych byli tacy, którzy później opowiadali, iż widzieli jak ikona była niesiona przez człowieka w bogatej zbroi, podobnej do tej w jakiej przedstawiany jest na ikonach św. wielki męczennik Teodor Stratelates. Stąd też, oraz od imienia wielkiego księcia włodzimierskiego Jarosława Wsiewołodowicza - Fiodora (Teodora), ikona otrzymała swą nazwę.

Ikona z tyłu posiada certyfikat naszej firmy wraz z rokiem produkcji oraz zawieszkę i jest gotowa do zawieszenia; dostępna jest w pięciu rozmiarach; grafika dostosowywana jest do formatu deski przez co może nieznacznie różnić się od zdjęcia produktu:

10x15 cm
15x20 cm
20x25 cm
30x40 cm
40x50 cm Podana cena jest ceną za obrazek o rozmiarach 10x15 cm. Cena obrazków w pozostałych rozmiarach różni się w zależności od rozmiaru obrazka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.